top of page

Pride month w Instytucie SPLOT

Czerwiec to wyjątkowy czas, w którym w szczególny sposób chcemy uczcić społeczność LGBTQ+, wspierając ją na marszach i paradach równości oraz edukując i uwrażliwiając na problemy związane z dyskryminacją, wykluczeniem i stresem mniejszościowym, z którymi osoby LGBTQ+ zmagają się na co dzień.Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie opublikowanych przez nas treści poruszających zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym i seksualnym społeczności LGBTQ+.
Widzieliście już wszystkie? A może macie drobne zaległości? Jeśli tak, to poszczególne artykuły i posty przeczytacie, klikając w odpowiednią grafikę po lewej stronie. Zapraszamy!O wyzwaniach i mądrym (wzajemnym) wsparciu par, w których jedna osoba wciąż nie zrobiła coming outu, mówiła Agata Stola w programie Lepiej późno niż wcale Katarzyny Szustow - podcast dostępny jest w aplikacji i na stronie radia TOK FM.
O orientacjach, zachowaniach seksualnych i ...elastyczności w SexPodcaście radia TOK FM rozmawiali dr Aleksandra Krasowska i dr Robert Kowalczyk. Audycję znajdziecie na stronie i w aplikacji radia TOK FM oraz na Spotify.
O alarmujących statystykach dotyczących zdrowia psychicznego i seksualnego osób należących do społeczności LGBTQ+ oraz o tym, jak możemy przyczynić się do ich poprawy przeczytacie w naszym poście na Instagramie i Facebooku.Ps. Wszystkich bardziej zainteresowanych tematem zachęcamy do lektury poniższych pozycji: LGB Zdrowie psychiczne i seksualne pod redakcją dra Roberta Kowalczyka, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza i dra Remigiusza Tritta oraz Zdrowie LGBT. Przewodnik dla kadry medycznej (do pobrania w darmowej wersji!) autorstwa dra Roberta Kowalczyka, Marcina Rodzinki i dra Marka Krzystanka.

Jak wyglądała jedna z największych akcji represyjnych wobec osób homoseksualnych w Polsce, przeczytacie w książce prof. Remigiusza Ryzińskiego Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów., a w aplikacji i na stronie radia TOK FM znajdziecie podcast z jego gościnnym udziałem, w którym razem z ekspertami - dr Aleksandrą Krasowską i drem Robertem Kowalczykiem - rozważają jak wprawiono w ruch aparat represji i stygmatyzacji, którego do dziś nie udało się zatrzymać.


A czym dokładnie jest queer i jak być osobą sojuszniczą dowiecie się z naszego najnowszego artykułu oraz filmu na kanale W ŁÓŻKU. Rozmowy dopasowane z udziałem Agaty Stoli i Anny Wiatrowskiej. Podcast znajdziecie pod tym linkiem.
Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi artykułami i podcastami o chemseksie - temacie, który w szczególny sposób dotyka społeczności LGBTQ+.


Czym jest chemseks i dlaczego zjawisko to wyjątkowo wyraźnie zauważalne jest w populacji MSM, dowiecie się z rozmowy Agaty Stoli z Magdaleną Fritz, zrealizowanej w ramach cyklu Rozmowy o seksie. Podcast znajdziecie także na Spotify.
O zjawisku chemseksu w ujęciu specjalistycznym oraz o wyzwaniach terapeutycznych, jakie za sobą pociąga przeczytacie w artykule Agata Stoli i dra Roberta Kowalczyka dla Psychologii w praktyce.
A nieco więcej o substancjach psychoaktywnych najczęściej stosowanych przez użytkowników chemseksu, w SexAudycji radia TOK FM dyskutowali dr Aleksandra Krasowska, dr Robert Kowalczyk oraz Agata Stola. Podcast z ich rozmowy znajdziecie w aplikacji oraz na stronie radia TOK FM.
Zachęcamy również do wysłuchania wyjątkowego, tęczowego live'a w wykonaniu naszej ekspertki - Agaty Stoli oraz Nikoli z profilu @angelsx_book. Zapis z ich rozmowy znajdziecie w poniższym linku.


Świętujcie z nami #pridemonth nie tylko w czerwcu, ale przez cały rok - zaobserwujcie nasze profile w social mediach (Instagram, Facebook), by nie przeoczyć kolejnych postów dotyczących zdrowia psychicznego i seksualnego osób LGBTQ+!

Comments


bottom of page