top of page

Terapia uzależnień

Uzależnienie jest jednym z najbardziej powszechnym problemów społecznych, z którymi możemy spotkać się w gabinecie terapeuty.

 

W Instytucie SPLOT - na bazie wieloletniego doświadczenia pracy z osobami uzależnionymi w różnych fazach rozwoju choroby - oferujemy psychoterapię opartą na metodzie redukcji szkód. Przychodząc do nas na terapię, możesz być pewien_pewna, że poznasz swoje mechanizmy uzależnienia oraz potrzeby, jakie są zaspokajane poprzez uzależnienie, a następnie rozpoczniesz pracę nad alternatywnymi sposobami radzenia sobie.

21.png

Nasi_nasze terapeuci_terapeutki pracują ze świadomością, że dążenie do abstynencji nie musi być celem wszystkich osób uzależnionych, a dzięki zindywidualizowanemu podejściu do Twoich potrzeb i oczekiwań dostosują proces terapeutyczny i jego główne założenia przede wszystkim do Ciebie.

Terapeuci_terapeutki w Instytucie SPLOT zajmują się uzależnieniem i szkodliwym używaniem substancji psychoaktywnych (m.in. alkohol, stymulanty, mefedron) oraz tzw. uzależnieniami behawioralnymi jak np. hazard, masturbacja, social media czy zakupy.

 

U podłoża wszystkich uzależnień stoją zbieżne mechanizmy, a poszukiwanie ich i praca nad nimi umożliwiają przygotowanie do życia w wolności od substancji czy czynności.

 

W Instytucie SPLOT prowadzimy również terapię zaburzeń z zakresu hiperseksualności, często mylnie nazywanej uzależnieniem od seksu. Oferujemy pomoc w uzależnieniach związanych z seksualnością (w tym np. w uzależnieniu od chemseksu), której udzielają wykwalifikowani_e specjaliści_specjalistki z zakresu psychoterapii uzależnień, jak i terapii seksualnej.

 

Nasi_nasze terapeuci_terapeutki współpracują z ośrodkami leczenia stacjonarnego, ambulatoryjnego oraz grupowego, gdzie - w razie zaistnienia takiej potrzeby - przekierowują pacjentów (również w ramach kontraktów NFZ), a także prowadzą współpracę z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób uzależnionych, ich rodzin oraz bliskich.

20.png

Ponad wszystko szanujemy indywidualne potrzeby i motywacje do używania substancji lub czynności w odpowiedzi na różne sytuacje życiowe. Nie dyskryminujemy i nie oceniamy nikogo, uwzględniając to, jak trudną drogą jest wychodzenie z uzależnienia. Wierzymy, że stosując rozłożone w czasie redukowanie ilości i częstości zażywania substancji lub wykonywania czynności połączone z rozwojem posiadanej wiedzy o sobie samym możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na wyjście z uzależnienia.

Z konsultacji w ramach terapii uzależnień mogą skorzystać również bliscy osób uzależnionych - w tym zakresie oferujemy nie tylko różne formy terapii, ale także wsparcie psychologiczne, edukacyjne i instytucjonalne.

 

Zawalcz o siebie i umów się na konsultację w ramach terapii uzależnień przez naszą stronę internetową lub w wiadomości mailowej!

bottom of page