top of page

Konsultacja psychiatryczna

Z konsultacji psychiatrycznej w Instytucie SPLOT może skorzystać każda osoba, nie jest potrzebne skierowanie. Można zapisać się na wizytę, jeżeli chce się skonsultować wątpliwości dotyczące własnego samopoczucia psychicznego i zdrowia, jak również w sytuacji poszukiwania nowego specjalisty prowadzącego leczenie lub jednorazowej wizyty.

Pierwsze spotkanie z lekarzem psychiatrą obejmuje wywiad diagnostyczny i postawienie diagnozy, podjęcie decyzji o dalszej formie oddziaływań w postaci farmakoterapii lub psychoterapii.

W Instytucie prowadzeni przez nas pacjenci w psychoterapii również kierowani są na konsultacje lekarską, w celu uzupełnienia diagnozy lub wykluczeniu hipotez o trudnościach psychicznych na podłożu biologicznym. Współpraca pomiędzy specjalistami umożliwia kompleksowe prowadzenie indywidualnych osób, uwzględnianie wpływu farmakoterapii na proces psychoterapii. Każda osoba traktowana jest indywidualnie, z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia i trudności której doświadcza. Spotkanie z psychiatrą wielokrotnie rozwiewa wątpliwości dotyczące nasilenia objawów i zagrożenia pogorszeniem stanu zdrowia.

Komfortowy, pełen zaufania kontakt z lekarzem obniża napięcie i lęk w mówieniu o objawach, obawach i złym samopoczuciu, co przekłada się na efekty leczenia.

W sytuacji wątpliwości w podjęciu decyzji z lekarzem psychiatrą lub psychiatrą seksuologiem zawsze można skorzystać z bezpłatnej konsultacji online i ustalić, z którym specjalistą umówić się na pierwszą wizytę.

bottom of page