top of page

Terapia par

Relacje międzyludzkie często stanowią dominującą sferę życia, wpływając na nasz dobrostan - zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Do tych najbardziej fundamentalnych zaliczamy przede wszystkim relacje rodzinne i partnerskie - na ich podstawie m.in. kształtujemy nasze poczucie bezpieczeństwa oraz rozwijamy posiadane zasoby. Nic więc dziwnego, że gdy w relacji partnerskiej pojawiają się trudności, rzutują one na wiele płaszczyzn naszego codziennego funkcjonowania, zaczynając od seksualności, a kończąc chociażby na życiu zawodowym.

15.png

Trudności w relacji mogą stanowić problem podstawowy, ale mogą być także wypadkową wielu innych czynników, np. choroby psychicznej, uzależnienia, problemów natury seksualnej czy też trudności doświadczanych w życiu codziennym, np. w pracy. W każdym z powyższych przypadków warto skorzystać z pomocy specjalisty_specjalistki w ramach terapii par.

Jest ona dedykowana wszystkim, którzy swoją relację z drugą osobą określają jako relację partnerską, a więc zarówno formalnym, jak i nieformalnym związkom osób odmiennych płci oraz parom jednopłciowym.

Ten rodzaj terapii jest procesem, którego nadrzędnym celem jest poprawa jakości relacji, polepszenie komunikacji między partnerami_partnerkami oraz rozwiązywanie pojawiających się w związku problemów.

Jeśli wraz z Twoją osobą partnerską odczuwacie, że w Waszej relacji coś się zmieniło i pojawiły się problemy, w których rozwiązaniu przyda się pomoc specjalisty_specjalistki, zapraszamy do skorzystania z terapii par w Instytucie SPLOT. Nasi_nasze eksperci_ekspertki wprowadzą Was w proces terapeutyczny, który - w zależności od Waszych indywidualnych potrzeb - będzie łączył w sobie elementy psychoterapii, poradnictwa psychologicznego, terapii seksuologicznej oraz psychoedukacji. 

14.png

Psychoterapeuta_psychoterapeutka przeprowadzając pogłębiony wywiad i pochylając się nad zgłaszanymi przez Was trudnościami, dobierze najbardziej odpowiednie dla Was formy wsparcia terapeutycznego i - gdy zaistnieją takie wskazania - zasugeruje podjęcie terapii indywidualnej, konsultację seksuologiczną lub leczenie w gabinecie psychiatry_psychiatrki.

Terapia par to dobry sposób także na poprawę relacji, w której na pierwszy rzut oka nic się nie “zepsuło”, ale z jakiegoś powodu przestała być ona satysfakcjonująca dla jednego_jednej lub dla obojga_obu partnerów_partnerek.

W naszym Instytucie możecie odbywać spotkania z jednym_jedną specjalistą_specjalistką lub z dwójką terapeutów, kierując się własnym komfortem w czasie sesji - zapraszamy do rezerwacji terminu przez naszą stronę internetową lub drogą mailową.

Pamiętajcie, że podjęcie terapii partnerskiej wymaga pełnej i świadomej zgody obojga_obu partnerów_partnerek.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące tej formy terapii - zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego - chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze wiadomości.

bottom of page