top of page

Związki dwudziestolatków. Dr Robert Kowalczyk dla Newsweek Polska

Mówi się, że "młodość musi się wyszumieć" - stereotyp ten często pokutuje również w temacie seksualności. Powszechnie uważamy, że młodość to czas wchodzenia w relacje, nawiązywania wielu kontaktów - również tych seksualnych - i próbowania nowych rzeczy, eksperymentowania z tym, co niezbadane.


Tymczasem okazuje się, że w rzeczywistości nie jest to takie proste. Odczuwający głód wiedzy współcześni dwudziestolatkowie starają się poznawać siebie i swoją cielesność, ale bez odpowiedniej edukacji i przeznaczonych do tego narzędzi, nie jest to łatwe. I choć - jak sami zauważają - o seksie mówią i piszą dużo, to wcale tak dużo go nie uprawiają.


Jakie relacje budują współcześni dwudziestolatkowie, jakie trudności napotykają przy ich tworzeniu i czy obok fizyczności, jest w nich miejsce na prawdziwe uczucia? A może wręcz przeciwnie - młodzi wolą jednak oddzielać seks od emocji?


Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych niezwykle ciekawych spostrzeżeń znajdziecie w artykule Newsweek Polska. Materiał powstał przy udziale znamienitych ekspertów z dziedziny seksuologii, m. in. dra Roberta Kowalczyka.


Zapraszamy do lektury artykułu poniżej oraz pod tym linkiem.


Comments


bottom of page