top of page

Z czego mogą wynikać problemy z orgazmem? Odpowiada dr Robert Kowalczyk w SexAudycji TOK FM

Obiekt pożądania i powód do dumy, a z drugiej strony wielka niewiadoma i niejednokrotnie przyczyna problemów w relacji - ORGAZM. Jego definicja, choć ujęta w zgrabne słowa, tak naprawdę jest bardzo indywidualna. Każdy z nas szczytuje inaczej, na swój własny sposób. Stąd ile osób, tyle orgazmów.


Powszechnie wiadomo, że orgazm jest złożonym zjawiskiem, które posiada zarówno wymiar fizjologiczny, jak i psychologiczny, emocjonalny - oba równie ważne. Ze względu na swoją wieloczynnikowość i indywidualny charakter orgazm nie jest tematem łatwym, zwłaszcza że przez dziesięciolecia narosło wokół niego wiele mitów i miejskich legend.


Dodatkowo, w erze, w której w każdej dziedzinie życia chcemy mierzyć wyżej i sięgać głębiej, orgazm stał się wyznacznikiem "dobrego seksu" - im dłuższy i intensywniejszy, tym oczywiście lepiej. Także naszych łóżkowych partnerow/partnerki niekiedy oceniamy przez pryzmat tego, jak często i jak szybko są w stanie doprowadzić nas na szczyt.


Dlatego też niechętnie rozmawiamy o orgazmie, a już na pewno o jego braku. Tymczasem zaburzenia orgazmu mogą znacząco wpływać na jakość naszego życia seksualnego oraz relacje z partnerem/partnerką.

  • Czy dobry seks, to tylko taki, który kończy się orgazmem?

  • Co robić w sytuacji, gdy mimo odpowiedniej stymulacji i podniecenia, orgazm się nie pojawia? Jakie mogą być tego przyczyny i gdzie ich szukać?

  • Czy istnieją leki na brak orgazmu?

W SexAudycji radia TOK FM legendarny orgazm na warsztat biorą dr Aleksandra Krasowska i dr Robert Kowalczyk.


Podcast z ich rozmowy znajdziecie poniżej oraz na stronie radia TOK FM.
Opmerkingen


bottom of page