top of page

Kiedy dojrzały mężczyzna odchodzi do znacznie młodszej... Agata Stola dla Newsweek Polska

Shakira i Piqué - znana na całym świecie para w ubiegłym roku - po ponad dwunastu latach - zakończyła swój związek, który to fakt piosenkarka skomentowała w swoim ostatnim utworze. Śpiewając w niej "Zamieniłeś Ferrari na Twingo, zamieniłeś Rolexa na Casio", odniosła się do nowej, 23-letniej partnerki piłkarza.Przytoczony tekst piosenki i cała sytuacja były - i nadal są - szeroko komentowane w mediach. I chociaż tytuł dzisiejszego posta traktujemy nieco z przymrużeniem oka, to problem, który się za nim kryje zasługuje na pełną powagę i UWAGĘ!Temat odejścia partnera_partnerki do osoby od nas znacznie młodszej pojawia się w gabinecie terapeutycznym - zarówno podczas terapii indywidualnej, jak i terapii par.

Z perspektywy par, które trafiają na terapię, wiek staje się wtórny wobec wspólnych wartości i elementów, które łączą daną parę. Jeśli jednak główną wartością związku stała się fascynacja fizyczna, czy też młody wiek i witalność, którą chce się czerpać od partnerki czy partnera (...), to upływający czas ma znaczenie.
  • Z czego zazwyczaj wynikają takie związki ze znaczną różnicą wieku?

  • Czy zawsze wiążą się z nimi ukryte motywy jednego z partnerów_partnerek i jego_jej "niecne" intencje?

  • A może niesłusznie zarzuca się im interesowność i wyrachowanie?

  • I czym właściwie jest syndrom "trophy wife"?

O tym oraz o trudnym temacie radzenia sobie ze związkiem byłego partnera_partnerki z kimś młodszym - w wywiadzie dla Newsweek Polska z Magdaleną Kuszewską rozmawiała nasza ekspertka - terapeutka par i seksuolożka - Agata Stola.


Zapraszamy do lektury artykułu poniżej oraz pod tym linkiem.


bottom of page