top of page

Czym są lubrykanty i do czego służą? Agata Stola dla portalu Miasto Kobiet

Lubrykanty stanowią ważne "narzędzie" w seksie i seksuologii - zapewniają odpowiednie nawilżenie okolic intymnych, umożliwiają zwalczanie bólu i dyskomfortu podczas stosunku, ale również - a może przede wszystkim - zwiększają odczuwaną podczas seksu przyjemność. Dla jednych są więc swego rodzaju narzędziem terapeutycznym, a dla innych ciekawym urozmaiceniem i poniekąd "gadżetem erotycznym".


Jednak mimo swoich licznych zalet, lubrykanty nadal jeszcze nie wszędzie cieszą się dobrą sławą - w oczach wielu osób "konieczność" sięgania po lubrykanty tożsama jest z niedostatecznym podnieceniem, a więc z problemami w relacji partnerskiej lub z zaburzeniami funkcji seksualnych.
A przecież lubrykanty w sypialni można stosować też tak po prostu, by spróbować czegoś nowego i nieco urozmaicić swoje życie seksualne - w tym celu stworzono przecież smakowe wersje lubrykantów oraz chłodzące czy też rozgrzewające preparaty, które podczas stosunku zapewniają zupełnie nowe doznania.


Jeśli jesteście ciekawi:

  • do czego w ogóle możemy używać lubrykantów?

  • na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

  • jaki preparat będzie odpowiedni do danego rodzaju seksu?

  • jak stosować lubrykanty?

  • czy specjalne środki dedykowane nawilżaniu okolic intymnych można zastąpić produktami codziennego użytku?

- zapraszamy do lektury artykułu, który powstał przy udziale naszej psychoterapeutki i seksuolożki - mgr Agaty Stoli dla portalu Miasto Kobiet.


Znajdziecie go poniżej oraz pod tym linkiem.

Comments


bottom of page