top of page

Czego obawiamy się w sypialni? Agata Stola i Robert Kowalczyk na kanale W ŁÓŻKU. Rozmowy dopasowane

Choroby przenoszone drogą płciową, nieplanowana ciąża, ból i dyskomfort, a może raczej nagość, negatywna ocena ze strony partnera/partnerki, niesprostanie jego/jej oczekiwaniom i brak doświadczenia w seksie - czego tak naprawdę najbardziej obawiamy się w łóżku?


Wyśrubowane normy dotyczące seksu i wytworzona wokół seksualności presja sprawiają, że w sypialni zamiast przyjemności coraz częściej odczuwamy lęk i strach.


W naszej głowie realizujemy różne scenariusze tego, co się stanie - jak partner/partnerka zareaguje na widok naszego nagiego ciała, czy sprostamy jego/jej oczekiwaniom, czy nasze umiejętności łóżkowe będą "wystarczające", albo co, gdy ta druga osoba podczas stosunku nie będzie chciała użyć zabezpieczenia.Z drugiej strony rozpamiętujemy nasze dotychczasowe doświadczenia seksualne, którym towarzyszył ból i dyskomfort i zadajemy sobie pytanie, czy tym razem będzie podobnie.


Wszystko to nakręca spiralę strachu, która uniemożliwia nam czerpanie przyjemności ze zbliżenia lub wręcz sprawia, że za wszelką cenę unikamy jakiegokolwiek kontaktu intymnego.


O tym, jak ważny jest komfort w seksie i czego w sypialni obawiamy się najbardziej w kolejnym odcinku podcastu tworzonego we współpracy z firmą Durex na youtubowym kanale W ŁÓŻKU. Rozmowy dopasowane rozmawiali Zosia Zborowska-Wrona, mgr Agata Stola i dr Robert Kowalczyk.


Film z ich udziałem znajdziecie na kanale W ŁÓŻKU. Rozmowy dopasowane oraz poniżej:
コメント


bottom of page