mgr Michał Jóźwiak

psycholog, psychoterapeuta

Absolwent psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny na ostatnim etapie całościowego procesu certyfikacji PTTPB i EABCT, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Certyfikowany przez Krajowe Centrum ds. AIDS doradca HIV/AIDS. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie promocji zdrowia seksualnego MSM, wsparcia dla osób żyjących z wirusem oraz szeroko rozumianej prewencji HIV. Od kilku lat związany jest także z Fundacją Edukacji Społecznej, gdzie w ramach programu #afterparty prowadzi konsultacje psychologiczne i indywidualną psychoterapię.

Podstawą jego pracy terapeutycznej jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Swoje podejście rozszerza także o tzw. trzecią falę terapii CBT [m in. terapię opartą na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), czy dialektyczną terapię behawioralną (DBT)] oraz terapię schematów.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, cały czas podnosi swoje kwalifikacje podczas licznych szkoleń i międzynarodowych konferencji.

Od kilkunastu lat związany jest także z biznesem, gdzie szczególnie interesuje go budowanie kultury zaufania, angażującego środowiska pracy w organizacjach oraz tematyka CSR i diversity and inclusion.

Pełnił rolę wsparcia psychologicznego w V edycji telewizyjnego programu Projekt Lady.

Instytut Splot

Naszą misją jest niesienie profesjonalnej pomocy psychologicznej, popularyzowanie wiedzy o zdrowiu psychicznym, oraz wspieranie współczesnych organizacji w budowaniu kultury mental health