kacper.png

lek. Kacper Gajda

lekarz psychiatra

W 2010 roku rozpoczął studia lekarskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2013 roku kontynuował
je na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Po uzyskaniu tytułu lekarza, staż podyplomowy odbył w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie.

W 2017 roku rozpoczął specjalizację w dziedzinie psychiatrii w trybie rezydenckim na Oddziale III Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Od 2019 roku prowadzi prywatną praktykę lekarską w ramach której współpracuje z fundacją AfterParty. Zainteresowanie tematami z zakresu fizjologii i patofizjologii funkcjonowania ludzkiego umysłu pojawiło się już w liceum. W trakcie pierwszych trzech lat studiów uczęszczał na fakultety dodatkowe z zakresu psychiatrii, neurologii, psychologii i pokrewnych nauk biologicznych. Był członkiem studenckich kół naukowych: patomorfologicznego, medycyny sądowej, neurologii i alergologii. 

Na SKN Psychiatrii przy Szpitalu Nowowiejskim uczęszcza od IV roku studiów do chwili obecnej – jako słuchacz i prelegent. Uczestniczył także w ramach studenckich praktyk zawodowych w pierwszym, reaktywowanym po latach psychiatrycznym obozie naukowym w Starogardzie Gdańskim, a po zakończeniu uczelni także jako opiekun obozu. W trakcie studiów jak i kariery zawodowej brał udział w licznych lokalnych i ogólnopolskich konferencjach naukowych z zakresu neurologii, medycyny sądowej, medycyny ratunkowej, psychologii i psychiatrii.

 

W kręgu jego zainteresowań jako psychiatry znajdują się:

  • zaburzenia: osobowości, lękowe, obsesyjno-kompulsyjne, dysocjacyjne, snu, psychotyczne, afektywne,

  • uzależnienia od substancji psychoaktywnych i redukcja szkód.